Saturday, October 25, 2008

How does your Garden grow? / Ocean

When the first part of this Papillon mystery was released I didn't like it too much, but recently while browsing through Papillon gallery (Nadia's fault) I came across the WIP at part 9 and part 10 and my opinion is completely different this time. I love especially the ones done is greens/reds or greens/pinks. Well, one more added to my to do list :) And the center parts look really good as biscornu.
Just to save you the panic I went through when I read that the parts are accesible only through newsletter - after signing up for it you can download all the parts, not just the latest one.

Kiedy pojawiła się pierwsza część tej 'Tajemnicy' Papillon nie podobała mi się zbytnio, ale ostatnio przeglądałam album prac na stronie firmy i natrafiłam na zdjęcia prac na etapie części 9 i 10 - zupełnie zmieniłam zdanie. Podobają mi się zwłaszcza prace dwukolorowe - różowo-zielone i czerwono-zielone. Dla odmiany bardzo podobało mi się wcześniej wspomniane BoInk, ale po ukazaniu się części 3 i dalszej już nie podoba mi sie tak bardzo - jest jak dla mnie za mało symetryczna jak na sampler.
Aby oszczędzić Wam przerażenia. które mnie ogarnęło po przeczytaniu, że poszczególne części ukazują się tylko jako newsletter - po zapisaniu się uzyskuje się dostęp do wszystkich części, nie tylko do ostatniej.

I'm making slow progress on Ocean, did a floss toss picture before I started - it's the first time I barely could fit all the bobbins on the fabric LOL
I'll post a pic of it tomorrow, I started in the top row as it was adviced on the HAED BB, but I didn't start from the left, there were just a few stitches to put in the 10x10 square. I started from the middle of top row instead, working 20x20 squares right and left. So far this tactic is working out well.

Powoli wyszywam Ocean, zrobiłam zdjęcie mulin przed zaczęciem i pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby ledwo mieściły się na kanwie :)
Zdjęcie pracy zrobię jutro, na razie nie ma za bardzo co pokazywać, zaczęłam zgodnie z zaleceniami z forum od górnej linijki (zastanawiałam się jak połaczyć 'parkowanie' nitek i okrągły schemat), ale nie od lewej strony (było tylko kilka krzyżyków do zrobienia w kwadracie 10x10), tylko od środka i pracuję w kwadratach 20x20 w obie strony. Jak na razie ta taktyka sprawdza się całkiem dobrze.

1 comment:

  1. MY fault eh??? hmm go check your mail i sent you a couple of nice pics, see what you think ;-)

    ReplyDelete