Thursday, December 11, 2008

Tutorial - blogi wymiankowe

I've promised Aeljot a while ago to finish my stitching games and accessories tutorial. Yesterday Iza emailed me if I have any idea what this blog is about. Well, sure I do I signed up a day earlier LOL That did remind me that I should finish writing the tutorial.
As I am on signing up subject I admit to joining the Quaker Inspired blog, too. There are still free spots if someone is interested.
So today my post will be about exchange blogs, I will write in Polish only as I will be explaining what the blogs are about, I will include a link list for my English readers here:

2009 Christmas Challenge - at this moment still accepting members
Christmas Ornament Stichalong
All Seasons Ornaments Exchange
Fair and Square
Hooked on Exchanging
Hooked on Exchanging TOO

About the actual stitching - well... I was focusing on exchanges till this morning.A month ago I offered my friend that I would finish for her Margaret Sherry's June Cat if she won't have time - she's supposed to stitch it for a baby blanket and it has to be finished for the Craft meeting this Saturday. She said that she would definitely need my help last night so today I started stitching (had to restart the whole project) and I have 2 days to finish it. Keep your fingers crossed - I'm stitching as fast as I can LOLObiecałam Aeljot ciąg dalszy do opisu zabaw. Pierwotnie miłam zamiar się skupić na blogach wymiankowych, jednak wczoraj dostałam maila od Izy z pytaniem o ten blog. Wiem doskonale o co chodzi, zapisałam się tam dzień wcześniej :) Mail ten zmoblizował mnie do napisania dalszej części opisu, tym razem z dokładniejszym opisem blogów typu SAL i wymiankowych. W temacie zapisywania się - dołączyłam także do bloga Quaker Inspired, o ktorym pisałam w poprzednim tutorialu. Nie ma obowiązku wysyłania zdjęć w określonych terminach i bedzie w sam raz jak zaczne Quaker Virtues (tylko kiedy to będzie...). W blogu są jeszcze wolne miejsca.

Pamietajcie, że blogger ma limit 100 autorów bloga, więc część blogów jest już pełnych a z cześci mozna zostać usuniętym jesli nie bierze się udziału w wymiankach/nie wysyła zdjec przez dłuższy czas.


Zacznę od tego, o który pytała Iza - 2009 Christmas Challenge - blog rusza pierwszego stycznia, celem jest wyszywanie ozdób światecznych, żeby nie robic tego na ostatnia chwile przed Świetami. Zdjecia wysyła sie ostatniego dnia każdego miesiąca. Powinno sie co miesiąc wyszyć jedna ozdobę, nie ma kar za opuszczenie miesiąca, ale pewnie osoby, którei opuszcząe wiecej niz jeden zostaną usunięte z blogu. Zapisywałam sie przedwczoraj i były jeszcze wolne miejsca.

Christmas Ornament Stichalong - wspólne wyszywanie ozdób świątecznych, co miesiąc sugerowane są tematy, każdy wyszywa na co ma ochote, nie ma konieczności wysyłania zdjęć w określonych terminach. Nie wiem czy są wolne miejsca.

All Seasons Ornaments Exchange
- blog wymiankowy, tematyczny. W tej chwili przyjmowane są zgłoszenia do wymiany o tematyce zimowej, termin zgłoszeń 15 grudnia, termin wysyłki 27 stycznia. W blogu sa jeszcze wolne miejsca.

Hooked on Exchanging i Hooked on Exchanging TOO - zdecydowanie najlepsze blogi wymiankowe na jakie trafiłam. Pierwszy szybko sie zapełnił, są jeszcze wolne miejsca w drugim. Wymianki ogłaszane są mniej wiecej raz na miesiąc, można sie zgłosic do kolejnej jeśli Twoja paczka z poprzedniej dotarła do odbiorcy. W ramach własnoręcznie robionych drobiazgów nie są dopuszczane panele na ręcznikach, zakładki oraz magnesy, nie wolno też uzywać aidy. Właśnie skończyły sie zapisy do wymianki Walentynkowej, następna ma być ogłoszona niebawem. Jak tylko podszlifuje swoje umiejetności wykańczania z pewnością sie tam zapiszę :)

Fair and Square - to jest już bardziej skomplikowane. Zacznę od zasad - wymiania sie wyszyte kwadraty, w każdej wymiance 2 - jeden z wzorem a drugi z imieniem wyszywajacego, data i miejscem zamieszkania. Kwadraty muszą byc lnem lub evenweave 32ct w neutralnym kolorze (biały, kremowy, naturalny, brązowy, kość słoniowa). Kwadraty maja mieć minimum 6 na 6 cali a haft ok 50x50 krzyzyków. Są wolne miejsca, trzeba wypełnić aplikację i wybrać rundę do której chce się dołączyć.

Co do polskich zabaw - RR organizuje Mcmela. Nawet dwa, ale oba już pełne. W obu wszystkie uczestniczki wyszywaja ten sam schemat - w jednym kalendarz Natashy Mlodetski a w drugim koty Margaret Sherry.
Mozna byłoby zorgaznizować SAL, tylko trzeba by się na temat zdecydować. Założenie bloga to kilka minut a potem ile zabawy :) Jeśli nawet zebrałoby się 5 osób to już zaczyna mieć to sens. Jeśli ktos byłby zainteresowany to ja ewentualnie pisałbym się na SAL w tematyce: samplery (można włączyć quakery przy okazji), Mirabilia oraz Nimue - ponieważ planuję zaczynać w niedługim czasie. Z innych pomysłów, które przychodzą mi do głowy to np SAL schematów z angielskich gazet, dowolnie wybranych, wiele osób je wyszywa a ja jak skończę skarpetę pewnie wezmę się za coś nowego. Jeśli będa chętne, na któreś z tych tematów, to w tych tematach mogę sie zobligować do postawienia bloga i opieki nad nim.
Dajcie znać w komentarzach czy byłybyście zainteresowane a jeśli tak to jakim tematem (niekoniecznie ograniczajac się do podanych, może zbierze sie przy okazji grupa haftujaca/planujaca haftować inne schematy np Dimensions).

Co do moich haftw - skupiałam sie na wymiankach aż do dzisiejszego poranka. Kilka tygodni temu obiecałam koleżance, że jeśli nie będzie w stanie zdążyć wyszyć kota na kołderkę (chodzi o czerwcowego kota Margaret Sherry) to zrobie to za nią. Zdecydowała się wczoraj wieczoram, zaczełam dzisiaj rano (musiałam zacząć od początku) i mam 2 dni na skończenie pracy - kot musi być gotowe na spotkanie robótkowe w sobotę. Trzymajcie kciuki :)

8 comments:

 1. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie samplerowy SAL (może być quaker, czemu nie?) Jeśli znajdzie się polska grupa, bardzo chętnie się w niej znajdę. Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 2. Jakakolwiek grupa byłaby super :) Zawsze wyszywanie razem jest ciekawsze i mobilizuje ;)
  Tylko jak byłoby w takim przypadku z wzorami? jakieś ogolnodostepne czy trzebaby kupować oryginalne wzory.

  Podziwiam Cię, że masz na to wszystko energię :)

  ReplyDelete
 3. chciałabym chętnie coś w grupie wyszywać, bo mobilizują mnie postępy innych, więc do jakiegoś bloga niewymiankowego chętnie się przyłączę

  ReplyDelete
 4. SAL Mirabilii lub Nimue byłby super, ale jeśli większość zdecyduje inaczej, pewnie też się dołączę.
  Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 5. Myślę od dłuższego czasu o takim samperowym SAL'u,nigdy nie wyszywałam żadnego samplera ale zaczynają mnie coraz bardziej interesowac,więc może byc jak najbardziej quaker:)jak również coś z dimensions,pozdrawiam aga

  ReplyDelete
 6. Zapraszam na nasze secret sal
  www.haftowane.blogspot.com
  Póki co paę chętnych osób już jest:)
  http://haftowane.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. SAL Niume mnie zaintrygował :-). Wprawdzie jestem juz w RR Myszy u Mcmeli, ale powinnam dać radę. Takie zabawy mobilizuja do haftu. Nie ma przeproś, trzeba wyszywać i już :-)

  ReplyDelete
 8. yoo... interesting post.

  ReplyDelete