Tuesday, December 2, 2008

Update

Where to start....maybe with the pics
So here's Milady Blackberry, page one is almost complete, there's a bit of page 2 and page4 done, too. If you look closely you can see a tiny bit of her pointy ear :)
Od czego by tu zacząć...może od zdjęć
Najpierw Milady Blackberry, strona pierwsza już prawie skończona, zrobiłam też trochę strony 2 i 4. Jeśli się dobrze przyjrzycie widać sam koniec szpiczastego ucha :)
Next, the MMM1. I wrote about the problem with Silekn Perle before. Here's how it looks from very close:
Następnie MMM1. Pisałam wcześniej o probelmach z Silken Perle. Tak to wygląda z bliska:I didn't like the effect so much that I put it away and now that I took it to take a pic I relized it doesn't look so bad from distance:
Odłożyłam ten haft, bo byłam bardzo niezadowolona z tego jak wychodzi backstitch przy użyciu Silken Perle. Teraz jak wzięłam go znów do zjęcia stwierdzam, że z lekkiego dystansu nie wygląda to tak źle:Let me know please what you think, should I continue with the Silken Perle or order same color in Silk'n Colors and do it with one ply.
Dajcie znać co myślicie - kontynuować backstitch przy użyciu Silken Perle czy zamówić ten sam kolor Silk'n Color (jedwab) i zrobić kontur jedną nitką.

The Special Stitches Workshop (called SSW1 from now on) and the Needlepoint Heart Roseanne caller NHR from now on) groups started and I got the charts. There are 6 squares per week on the NHR!! There was a poll with options between 6-12, 6 won but I still think it's too much. I have no idea how will I be able to keep up, especially that I haven't even decided which colors to use. Plus I'm getting tons of emails from the groups, I'm barely able to read them all especially that in the Chatelaine support group there's Advent Calendar being released (1 part every day) and also there's Christmas bingo going on (I'm participating but so far I've got 6/8, which isn't too good).
There was a HAED Thanksgiving sale, I couldn't resist and I bought Rainforest, Qs Alice In Clockwork and QS Witchy Wendy. I'm tempted to start Witchy Wendy as it's very small for a HAED, but I have already so many starts for this month that I will wait especially that I want to start St. Hippolyte soon. Also there will be a new HAED SAL formula on the HAED BB - each participant will choose one chart (there's a choice of 4 charts) and get parts monthly. SO i have to start a new HAED in January anyway. I'm afraid that if I start the QS now I will have too many WIPs. There's so many lovely charts I wat to stitch and so little time - I definitely need to stitch faster LOL

Grupy, do których się zapisałam zaczęły się wczoraj i dostałam już wszystkie schematy. Special Stitches Workshop ( SSW1) nie wygląda źle, schemat do wyszycia w kilka dni ale na Needlepoint Heart Roseanne (NHR) co tydzień do wyszycia jest 6 kwadratów. Było głosowanie w grupie z opcjami od 6 do 12, 6 wygrało, ale i tak uważam, że to za dużo. Nie mam pojęcia jak nadążę, tym bardziej, że nawet nie wybrałam jeszcze kolorów. Dodatkowo zupełnie nie nadążam z czytaniem poczty, dostaję dużo maili z obu grup a dodatkowo na grupie wsparcia Chatelaine organizowane jest bingo i codziennie rozsyłana jedna część kalendarza adwentowego. Dostaję ponad 100 maili dziennie!
Na stronie HAED była wyprzedaż świąteczna. Oczywiście nie mogłam się oprzeć i kupiłam Rainforest, QS Alice in Clockwork i QS Witchy Wendy. Mam dużą ochotę zacząć ten ostatni schemat, jest bardzo mały jak na standarty HAED, ale na razie się powstrzymuję - mam już 2 starty zaplanowane w tym miesiącu i bardzo chciałabym zacząć St Hippolyte w najbliższej przyszłości. Poza tym w przyszłym roku będzie nowa formuła SALu HAED na BB, są do wyboru 4 schematy, każdy uczestnik wybiera jeden i co miesiąc wysyłane będą części. Tak więc będę zaczynać nowy schemat HAEDw styczniu i boję się, że nie nadążę ze wszystkim. Jest tyle ślicznych schematów i tak mało czasu - zdecydowanie muszę wyszywać szybciej LOL

Aeljot - postaram się dziś lub jutro dopisać drugą część - zupełnie zapomniałam o świetnych angielskich stronach wymiankowych, więc przy okazji podiszę o polskich zabawach. Tak w skrócie, to jak na razie wymianka była jedna, Stitching Sectet Pal organizowana przez Izę i teraz jest organizowany RR, ale jest bardzo nietypowy, bo wszyscy wyszywają to samo.

6 comments:

 1. Świetne prace! Naprawdę podziwiam tempo prac i ilość projektów, w które jesteś zaangażowana:) Jak na to znaleźć czas?;)
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 2. Już nie mogę doczekac się cześći drugiej :)

  100 maili dziennie, oj to haft w Twoim wydaniu jest baaaardzo absorbujący :)

  Pieknie zapowiadają sie te obrazy, które teraz wyszywasz. Wygladają na ogromne a co ważniejsze na bardzo pracochłonne. Będę zaglądac i podglądać efekty :)

  ReplyDelete
 3. Podziwiam Cię Basiu !!!
  Kidy Ty znajdujesz czas na tak ogromne przedsięwzięcia ???
  Zapowiada się naprawdę wspaniale!

  ReplyDelete
 4. Zapaszam do kolejnej zabawy. Zajrzyj do mnie. Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 5. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU IMIENIN :) aneladgam, lylis.blox.pl

  ReplyDelete
 6. Basieńko... wyróżniłam Twój blog nagrodą "Uber Amazing Blog ".
  Szczegóły na moim profilu :)

  ReplyDelete