Saturday, January 11, 2014

Turtle Trot 2014

I decided to participate in Turtle Trot this year. This is a perfect SAL for me as I can pick 10 projects, switch between them as I please and there is no actual commitment to finish them in a certain timeframe, just to make progress on them and show it by 10th of each month. It motivates without pushing :) I chose some really old WIPs, some new WIPS I just started in January, and added 3 designs which will be new starts. What they all have in common is that they are all relatively big LOL

Postanowiłam wziąć udział w zabawie 'Turtle Trot' czyli Żółwi Bieg. Wybiera się 10 prac i 10 dnia każdego miesiąca pokazuje postępy. Nie ma terminu skończenia pracy, nie trzeba haftować w danym miesiącu każdej z nich. Jest duża dowolność i właśnie ona mi się w tej zabawie podoba :) Wybrałam trochę bardzo starych prac, trochę zaczętych teraz w styczniu i troszkę takich, które czekają na zaczęcie. Maja jednak cechę wspólną - wszystkie są sporych rozmiarów :)

Oto moja 'żółwia' lista:

So here are my projects, some are really long time WIPs and were stitched at a real turtle's pace:

1. Goblin's Fae Guide - HAEDprogress as of Jan 10th / stan na 10 stycznia

2. QS Milady Blackberry - HAED


progress as of Jan 10th/ stan na 10 stycznia
3. Childhood Dreams - HAED
progress as of Jan 10th/ stan na 10 stycznia
4.  Isa Vautier - Rue du Portprogress as of Jan 10th / stan na 10 stycznia

5. Lizzie Kate - Christmas Rules

 progress as of Jan 10th/ stan na 10 stycznia


6. Nora Corbett - Donner

 progress as of Jan 10th/ stan na 10 stycznia
7. Toil and Troule - Plum Street Samplers
not started yet / nowa praca

8. Lotus Pond - HAED
not started yet/ nowa praca

9. St. Hyppolite - Long Dog

 progress as of Jan 10th/ stan na 10 stycznia

10. Medieval Flower Star 3 - Chatelaine 
not started yet / nowa praca
I had really little sleep past 2 days as I had to get up very early for doctor's appointments (nothing bad, just tests), so I am going to post days 9 and 10 of Crazy January Challenge tomorrow and go straight to sleep now :)

Bardzo niewiele spałam w ciągu ostatnich dwóch nocy, ponieważ musiałam wstawać bardzo wcześnie na badania, zdjęcia Crazy January Challenge z dni 9 i 10 dodam jutro a dziś czas do spania :)

14 comments:

 1. gorgeous choices!

  ReplyDelete
 2. Beautiful work! I love the kitty with the wings. I have a HAED, but I haven't started it yet.

  StitchyPatty

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you Patty. Ths is my oldest WIP. They take a long time but are worth it :)

   Delete
 3. Wszystkie projekty so wspaniale! Wyglada na to ze jestesmy w dwoch grupach razem... Pozdrowienia z Kanady :)

  ReplyDelete
 4. Very ambitious projects. Good luck.

  CJ

  ReplyDelete
 5. Basiu bardzo się cieszę, że Twój blog żyje :). Pusto tu było bez Ciebie, ale wiem jak to jest. Codziennie zaglądam do Ciebie. Chętnie przyłączyłabym się do Turtle Trot 2014, ale już chyba za późno? Trzeba się jakoś zmobilizować do pracy!Projekty, które wybrałaś są piękne!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo. Po długiej przerwie radość blogowanie wróciła, choć ten Szalony Styczeń z codziennym zaczynaniem nowego haftu nie jest lekki :) Myślę, że do Turtle Trot możesz jeszcze dołączyć, post do dodawanie wpisów styczniowych ciągle jest aktywny i widziałam, że cały czas się jeszcze ktoś dopisuje.

   Delete
  2. Ja nie wiem jak Ty to wszystko ogarniasz? Jak wygląda organizacja pracy przy równoczesnym wyszywaniu kilku prac? Każdą z osobna oczywiście poza tą na plastikowej kanwie masz na tamborku (ramie)? I to codzienne dodawanie postów! Przecież to zajmuje czas na wyszywanie ! Pozdrawiam ciepło :)

   Delete
  3. ja też czekałam na powrót Basi i się doczekałam i bardzo bardzo się cieszę. A żółwiowa motywacja bardzo mi się przyda - zapisałam się

   Delete
  4. Dziękuję. Właśnie nie samo zaczynanie jest problemem, tylko ogarniecie, bo jeśli nie z zestawu to trzeba przeliczyć rozmiar, przyciąć materiał, przygotować muliny, dobrać tamborek/ramę. Sporo czasu schodzi i mniej jest na wyszywanie, zwłaszcza w tygodniu ciężko, dlatego kolejność zmieniałam. Szczęśliwie tamborków mam kilka (już wszystkie zajęte) i sporo prac haftowałam na q-snaps, je się zakłada i ściaga błyskawicznie.

   Delete
 6. These are wonderful choices! I like Donner the best!

  ReplyDelete