Monday, January 13, 2014

Day 12 - Victoria Sampler - Winter Robin

Today was a good stitching day. I started Winter Robin by Victoria Sampler. I am using 32ct Dirty Linen and the Accesory Pack which contains all threads. Or at least it was supposed to...

Here's my before pic:

Dziś zaczęłam schemat Winter Robin i jestem bardzo zadowolona  z postępów. Używam lnu w odcieniu Dirty o gęstości 32ct i zestawu, który zawiera wszystkie nici. Przynajmniej miał zawierać, bo jak się okazało było nieco inaczej.

Oto zdjęcie nici i lnu:
After a couple hours of stitching I got to the area which is the birds belly and it was supposed to be yellowish. On my stitching it was coming out in a color which was barely visible against the fabric and there was barely any yellow showing though - now the pictures of the chart cover and my stitching:

Po paru godzinach doszłam do brzuszka ptaszka, który według schematu miał być w odcieniu żółtym, a na moim hafcie kolor zlewał się zupełnie z kolorem materiału a odcień był raczej kremowo szary niż żółty- poniżej zdjęcia mojego haftu i zbliżenie na okładkę schematu:
Something was obviously wrong. I checked the chart for the floss colors and the colors to be used were Gentle Art Flax and Summer Meadow. I went though my hand dyed floss box and luckily I had a skein of Summer Meadow. The thread color in the pack was completely different. Here's how it looks - on the top the actual Summer Meadow, next Flax from the accessory pack and on the bottom the Summer Meadow from the pack:

Coś było ewidentnie nie tak. Sprawdziłam kolory na schemacie i nici, których powinnam używać to połaczenie dwóch odcien muliny Gentle Art - Flax i Summer Meadow. W pudełeczku z muliną farbowana szczęśliwie znalazłąm cały motek Summer Meadow i okazało się, że odcień jest zupełnie inny niż to, co było załączone w zestawie.
I frogged all the stitches and redid them using my Summer Meadow and on the final pic you can see that after changing the floss the bird's belly is yellow as it should be now :)  I will definitely think twice before getting another Victoria Sampler accessory pack.

Wyprułam cały ten kawałek i poprawiłam używając Flax z zestawu i swojego Summer Meadow. Efekt jest dużo lepszy jak widać na zdjęciu, brzuszek przestał zlewać się z materiałem :) Myślę, że w przyszłości raczej samodzielnie kupię potrzebne muliny niż zdecyduję się na zestaw Victoria Sampler.
5 comments:

 1. Another sweet start, lucky you had the thread handy!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you:) Unbelievably lucky, Didn't have high hopes while looking, I have maybe 10 colors of GA :)

   Delete
 2. uf uf czyli jest nas więcej zaczynających wiele prac xxx i wyszywających na zmianę ... tylko ja mam ostatnio to szczęście w nieszczęściu że zakochuję się w HEADowych kolosach :)

  ReplyDelete
 3. wiem jak jest :) tez mi się bardziej podobają duże prace i cudem się powstrzymałam, żeby nie wrzucić ani jednego HAED to listy startów styczniowych. Oprócz tego, że codziennie zaczynać trzeba nowe, to jeszcze do końca roku trzeba skończyć. Chciałam dać sobie choć teoretyczne szanse na sukces :)

  ReplyDelete
 4. How nice that you had the right floss in your stash! Bird designs are so fun to stitch!

  ReplyDelete