Friday, February 6, 2009

TT 1.2, Secret Pal & SAL

I have been stitching in between packing and unpacking (well, mostly unpacking this week) and made excellent progress :) I'm a bit tired of all the yellows but the gap is a bit annoying so I'll most probably fill it in this weekend. I need to find my spare thread bag for this project as I run out of 3078.

There are is more news - the second editon of Secret pal Exchange has started. We will be accepting new members till March 15th. You can find all the details here.
Also I made a SAL blog and I will be SALing samplers with other Polish stitchers. Right now we are still in an organizing phase, there are already some pics but there should be much more going on after Feb 16th. Our SAL blog can be found here. I will be stitching ST. Hyppolite, I hope I will be able to start on 16th as I ordered my threads last weekend from HDF but they haven't been posted yet.W przerwach między pakowaniem i rozpakowywaniem udało mi się całkiem sporo wyhaftować. Jestem już trochę zmęczona żółtym tłem, ale przez weekend postaram się połączyć górę i dół. Muszę tylko odnaleźć torebkę z zapasowymi mulinami do tego schematu, skończyło mi się 3078. Do wszystkich moich projektów mam osobne torebki z mulinami (na forum wielokrotnie ostrzegano, żeby jeśli jest więcej niż jeden motek przewidziany to najlepiej kupować razem, bo mogą się lekko różnić odcieniem)w każdej pełen zestaw po jednym kolorze nawinięte na bobinki, a jeśli są jakieś duble to zapasowe leżą w osobnych torebkach. Dość skomplikowany system, ale się sprawdza. Jak odrobię się z kartonami (mam nadzieję, że już niedługo) to całość obfotografuję jak to już kiedyś obiecałam.

Co do rozmiarów aniołka - biorąc po uwagę, że to HAED to wcale taki duży nie jest ;) Ma 185 na 186 krzyżyków, robię go na aidzie 18ct. Ma tylko 6 stron, jedną skończyłam, trzy mam zaczęte a dwie nie ruszone jeszcze mają dużo mniej krzyżyków, w sumie mniej niż jedna pełna.

Poza tym udało mi się w końcu postawić blog Secret Pal'a, są już przyjmowane zgłoszenia do nowej edycji i mam nadzieję, że wypadnie ona równie dobrze a nawet lepiej niż poprzednia. Na blogu SALowym zbiera się bardzo sympatyczne grono; muszę przyznać, że wszystkie dotychczas pokazane samplery niezwykle mi się podobają i z niecierpliwością oczekuję na pojawienie się zdjęć prac.

3 comments:

 1. Jak zawsze podziwiam postępy :)
  Wybierasz takie trudne i skomplikowane hafty a praca z nimi idzie Ci niezwykle szybko.

  ReplyDelete
 2. Powstaje piękna praca! Ja również mulinki kompletuję i trzymam w oddzielnych torebkach razem z informacją, do którego obrazka są potrzebne. Nie bawię się tylko w nawijanie na bobinki.

  ReplyDelete
 3. Basiu, wybrałam sampler i chciałabym dołączyć do SALa - czy nie jest za późno?
  Mam kilka pytań z tym związanych - mój adres ak.anek@wp.pl

  ReplyDelete