Saturday, February 14, 2009

Long Dog Samplers - St. Hyppolite

Well, as soon as I saw the threads I could not be stopped - I just had to start stitching. I took a floss toss pic before putting all the threads into floss-a-way bags, it's a bit yellowish as it was way to late for sunlight.


Jak tylko zobaczyłam nici już nic nie mogło mnie powstrzymać. Udało mi się zrobić zdjęcie zestawu przed zapakowaniem do to torebek - troszkę żółtawe, ale było już zdecydowanie za późno na światło słoneczne.
And here's a pic of how much I stitched so far - I will have to use the frame as the hoop isn't wide enough this is a bit more than half the width it will be. The size scares me a bit, I stitch charts that are similar size but they are mostly HAEDs so I start from top left and work my way right and down so before I get to the right end or the bottom I have about 1/3 done and here I need to work my way to the right end with each motif.


A oto ile udało mi się wyhaftować - musze przełożyć haft na ramę, bo tamborek zbyt wąski, teraz to troszkę więcej niż połowa szerokości schematu. Rozmiar troszkę mnie przeraził, w robocie mam tylko HAED podobne gabarytowo do tego giganta a w nich przesuwam się w dół i na prawo (co zresztą widzać po zdjęciach prac) więc jak docieram do prawego końca lub dołu schematu zazwyczaj 1/3 jest już skończona. Tutaj niestety przez całą szerokość trzeba ciągnąć każdy motyw, więc od początku widać szerokość w pełnej okazałości.
It's stitched on 36ct Antique White Edinburgh linen, 2x2. There are of course some problems - one - I miss one of the colors I need for this part and I forgot to order it in the second part of the threads which is already on their way - but this isn't too bad and I can work my way around it. And two - I have just one frame wide enough and Roseanne is currently on it. Would take her off but this arrived on Fri (from ebay blue is standard single strand 300yd, red is premium 6 stranded):

Haftuję na lnie 36ct, 2x2. Są oczywiście pewne problemy natury technicznej - po pierwsze udało mi się nie zamówić jednego z kolorów potrzebnego do tej części - nie będzie go nawet w następnej partii, która już została wysłana - ale zapewne zajmę się innymi elementami schematu pozostawiając sporą dziurę. Po drugie jedyną dostatecznie szeroką ramę okupuje Roseanne. Zdjęłabym ją bez wyrzutów sumienia, gdyby nie to, że w piątek dotarła kolejna paczuszka, tym razem z ebay - też nici HDF - czerwone to premium złożone z 6 nitek a błękitny to standard pojedyńcza nitka
Właśnie to premium zamówiłam z zamiarem użycia na Roseanne i chyba odłożę na parę dni Hipolita i zajmę się skończeniem choć pierwszej części Roseanne. Albo po prostu zamówię kolejną ramę :)

I bought the premium especially for Roseanne and I'm dying to see if it will look good so most probably I'll put Hip away for a few days and try to finish at lease the first part of Roseanne. Or just buy another frame LOL

3 comments:

 1. Śliczne te nici. Nie widziałam takich w Polsce.
  No i jakby nie było czekają Cię kolejne zakupy ;)

  ReplyDelete
 2. Stitch Roseanne....I want to see pics of your colours :-)

  ReplyDelete
 3. Basiu,czy mogłabyś napisac też coś na temat mulin,którymi wyszywasz bo u nas chyba takich nie ma a wyglądają co najmniej super.A poza tym kocham czytac Twoje tutoriale:)))

  ReplyDelete