Wednesday, February 18, 2009

Happy dancing / Skarpeta skończona

There are certain advantages to having a flu - the most important one is more stitching time :)
My fever started on Sunday and I'm still staying home (or trying to). I can't focus so I've been stitching projects which are on larger counts and I've managed to finish the stocking!! Here it is:


Patrząc na sytuację optymistycznie widzę jeden duży plus grypy, która zaatakowała mnie w niedzielę - jest więcej czasu na haftowanie. Co prawda idzie nieco wolniej niż zwykle, ale jednak udało mi się poczynić spore postępy a nawet skończyć jedną z moich prac.


Nici, których używam do samplera Long Dog to jedwab HDF. Jestem ich zdecydowaną fanką, koszt jak na jedwab niewielki a znacznie przyjemniej mi się nimi haftuje niż na przykład Thread Gatherer. Dziś dotarła przysyłka z lutowym zestawem nici cieniowanych - zrobię jutro zdjęcie w świetle dziennym i wtedy powinno je być dobrze widać.

Muliny z poprzednich zakupów to Dragonfloss Polstitches z Sew and So. To bawełna ręcznie farbowana, nie zamawiałam jej wcześniej i chciałam sprawdzić jak się prezentuje. Jak większość ręcznie farbowanych jest nieco krótsza od standardowej muliny - ma tylko 5m. Uwielbiam wszystkie ręcznie farbowane nici, mam na nie specjalną szufladkę i kiedy ją otwieram szepcę zupełnie jak Gollum :) Dajcie znać - mogę całą kolekcję nici cieniowanych obfotografować, oprócz HDF(tych jest najwięcej) i Dragon Floss, mam trochę Dinky Dyes (bawełna i jedwab), Needle Necessities, Six Strand Sweets, Thread Gatherer, Northern Lights i NPI. A tu Dragonfloss w całej okazałości - jak widzicie są dość mocno cieniowane, więc to co widać na zdjęciu sklepowym nie do końca pokrywa się z rzeczywistością - najbardziej zdziwił mnie ten fiolet w Rudolph Red.

5 comments:

 1. Wielkie gratulacje! Tak niewinnie wygląda ta skarpeta, ale to duży projekt. Detale bardzo mi się podobają. Życzę powrotu do zdrowia :)

  ReplyDelete
 2. Skarpeta wygląda wspaniale.
  I dziękuję zapodzielenie się informacjami o niciach :)

  ReplyDelete
 3. This is such a beautiful piece, don´t know why but it really catches my eye and I will see if i can get the cross astitch magazine on ebay...somedays,-)))

  Hugs,
  gaby

  ReplyDelete
 4. Skarpeta cudna! Miśki są takie słodkie:))
  Czekam z niecierpliwością na zdjęcia kolekcji mulinek!
  pozdrawiam i łączę się w grypie:)

  ReplyDelete
 5. That polar bear stocking is absolutely adorable. Amazing job.) I can see why you enjoyed stitchin it.

  http://pumpuliina.vuodatus.net

  ReplyDelete