Saturday, January 10, 2009

Questions / Pytania

Today I'll be answering questions :) Not much going on stitchingwise as this is my uni weekend. I started QS Fiona, but I managed only about 300 stitches so far (just check out how much Nadia stitched). As I was asked about this SAL I'll give more details.
The SAL is organized by HAED and only members of HAED BB can participate. The link to the BB is in the left panel. You can sign up till January 16th so there's not much time left. There are 4 charts available, each person choses one and is given one page every other month. To receive next page you have to complete the previous one. At the end there will a prize draw, but everyone who copletes their chart will receive the other 3. I chose QS Fiona, this is my second Christensen. Here are the pics of all 4 :

Dziś będę odpowiadać na pytania, troszkę ich już się nazbierało :) Haftowanie idzie mi bardzo powoli, mam zajęcia w ten weekend. Udało mi się zacząć Fionę, ale jak na razie zrobiłam tylko 300 krzyżyków (zobaczcie, ile zrobiła już Nadia). Otrzymałam parę pytań o ten SAL, więc podam więcej szczegółów.
SAL organizowany jest przez HAED i mogą w nim brać udział tylko członkowie forum (BB) HAED. Link do forum jest w lewym panelu. Aby wejść na forum trzeba napisać krótką wiadomość po angielsku dlaczego chce się być członkiem forum. Kiedy zostanie się zgodę trzeba z forum pobrać ankietę zgłoszeniową i wysłać na podany adres. Można się zgłaszać do 16 stycznia. Są dostępne 4 schematy, wybiera się jeden i dostaje jedną stronę co 2 miesiące. Żeby dostać następną stronę trzeba skończyć poprzednią. Pod koniec roku wśród osób, które ukończą cały schemat będą losowane nagrody a wszyscy dostaną komplet SALowych wzorów. Ja wybrałam Fionę, to już mój drugi Christensen.

QS Daydreaming

QS Citrine

QS Fiona

QS Black CherryThe other groups I belong to are Wiehenburg and Chatelaine. In each of them you choose a chart you like and pay for yahoo group for them. Chatelaines are more expansive, between 15 and 20 euros. Wiehenburg groups are 11 euros.
The Advent Calendar I'm stitching is a free chart available exclusively to members of Chatelaine Support Group (this one is free). It's not really a calendar, there were 24 parts released daily in December. It uses DMC and Petit Treasure Braid.
Nadia - there are just 3 greens :)

Inne grupy do których należe to Chatelaine i Wiehenburg. Obie te firmy udostępniają schematy w grupach na yahoo, najczęściej jest to 1 część miesięcznie. Napiszę kiedyś dłuższy post o obu firmach, dziś zrobię streszczenie. Koszt uczestnictwa jest większy w wypadku Chatelaine (15-20 euro) niż Wiehenburg (11 euro). Zdecydowanie lepiej wypada to w wypadku Wiehenburg, schematy są piękne i duże.
Kalendarz adwentowy nie jest tak naprawdę kalendarzem. Jest to wzór, który był udostępniany członkom Chatelaine Support Group (link w lewym panelu) w 24 częściach w grudniu. Polecam zapisanie się do tej grupy jeśli podobają Wam się schematy Chatelaine - są w niej darmowe schematy z różnych okazji a grupa jest darmowa.
Basiu - Dziękuję :) O wystawie nie myślałam, nie wiedziałam nawet że jest tylko co trzy lata. Nie wiem jak się zgłosić do takiego festiwalu ani nie znam nikogo kto brał w niej udział. Będę wdzięczna za informację. Wszystkie do tej pory skończone prace są rozdane, część poszła do oprawy. Jeśli chodzi o zamawianie z zagranicy i kwestię grup to ja gdzie tylko się da płacę paypalem. Do tego potrzebna jest karta kredytowa, mbank na pewno wydaje takie karty. Jeśli potrzebujesz dokładniejszych instrukcji napisz do mnie maila i postaram się wytłumaczyć. Za uczestnictwo w grupach można płacić tylko w ten sposób.
Na koniec Vikki Clayton :) Bardzo dobrze wyszywa mi się jej nićmi, udało mi się zarazić nimi już dwie osoby :) Nici nie farbują, jedwab jest mięciutki i lekko się błyszczy. U Vikki nawet 'zwykłe' kolory są bardzo delikatnie cieniowane, przez co świetnie nadają się do samplerów. Mam również nici jedwabne Thread Gatherer(cieniowane) i NPI (zwykłe). Obie firmy są dość drogie, NPI wyszywa się rewelacyjnie, są wręcz niewiarygodnie miękkie, natomiast Thread Gatherer są dość szorstkie i twarde przez co niezbyt mi odpowiadają. Przełożenie ceny do jakości wypada zdecydowanie na korzyść Vikki.

5 comments:

 1. Hey, slight mistake with the SAL details. You dont have to finish the page to get the next one...but you DO have to post wip pics to get all the other charts at the end of the SAL even if you dont finish stitching the chart! And I love that Advent Calendar...did I tell you that!!!

  ReplyDelete
 2. Lubię do Ciebie zaglądać.Przyznałam Ci wyróżnienie Kreativ Blogger :-)

  ReplyDelete
 3. Basiu, to ja podpowiem, bo już dwa razy wystawiałam prace w Łodzi na Ogólnopolskiej Wystawie Haftu Krzyżykowego Amatorów. Około 4-6 miesięcy przed wystawą pojawiają się kupony (są dostępne w większości większych i mniejszych pasmanterii) z regulaminem zgłaszania pracy. Podany jest termin nadsyłania prac (ostatnio był to chyba 30 stycznia 2008); podany jest termin trwania wystawy (ostatnio 12.06 - 15.10) i zasady zgłaszania swoich prac (do tej pory było to max 5 prac w serii lub max. 3 prace niepowiązane - wszystkie nieoprawione). Prace oceniane są przez gremium specjalistów i nominowane do wystawy oraz nagradzane. Po wystawie prace odsyłane są do Właścicieli. Koszt uczestnictwa jest symboliczny - w tym roku było to 20 zł /jeśli dobrze pamiętam/.

  ReplyDelete
 4. Wyróżniam twój blog, po szczegóły zapraszam do siebie
  www.mulinkowefantazie.blox.pl

  ReplyDelete
 5. Tyle razy zaglądam, tyle razy podziwiam (zresztą trudno nie;)), a nie wiedziąłm że Ty również z Krakowa. Dopiero na Gazetowym (2) mnie oświeciło:)
  Pozdrawiam serdecznie;)

  ReplyDelete